ÖVRIGT / Smycken / Ring & örhängen 13693811
*
nr 1369 3811
Ring & örhängen
18K vitguld, med diamanter och blå safir, 11xca0,01ct, storlek: 18. Vikt: 5,1g
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:08:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 23:14:40
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring & örhängen smycken vintage
-
4282 Armband
14k, ej stämplar, med berlock & opal. Vikt: 11g br..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:30
-
4280 Armring
14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:46
-
4124 Granatsmycken
7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 brosc..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:37
-
4281 Halsband
14k, ej stämplar. Längd: 56 cm, vikt: 7,3g ca
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:37
-
3326 Örhängen
1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:48
-
3454 Örhängen
Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:54
*
Ring & örhängen
nr 1369 3811
Ring & örhängen
18K vitguld, med diamanter och blå safir, 11xca0,01ct, storlek: 18. Vikt: 5,1g
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 23:14:40 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Lavering
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
Lavering är en teknik inom måleriet för att täcka en yta jämnt och utan spår av penseldrag, oftast genom utspädd tusch eller transparent akvarellfärg, oftast på en linjeteckning.
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Springare (Stig Lindberg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ring & örhängen smycken vintage
-
4282 Armband
14k, ej stämplar, med berlock & opal. Vikt: 11g br..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:30 -
4280 Armring
14k, med briljanter & grön sten, ej stämplar. Vikt..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:46 -
4124 Granatsmycken
7 delar, Halsband + ring + 1 par örhängen+ 2 brosc..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:37
-
4281 Halsband
14k, ej stämplar. Längd: 56 cm, vikt: 7,3g ca
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:37 -
3326 Örhängen
1 par med pärla, Vikt: 3 g. Längd: 2 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:48 -
3454 Örhängen
Ett par, 14k guld, med pärla, Bruttovikt: 3,6 g
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:54